loading...

باشگاه کاراته شهرستان بابل

معرفی و آموزش کامل ترین سبک کاراته شهرستان بابل(تماس 09363446323)

کامل ترین سبک کاراته شهرستان بابل

معرفی کاملترین سبک کاراته در شهرستان بابل

شهرستان بابل که از شهرستان های بزرگ و پرجمعیت استان مازندران است درحوزه ورزش علاقمندان زیادی دارد و قهرمانانی هم در سطح المپیک دارد.یکی از این رشته ها ورزش کاراته است که طرفداران زیادی دارد.در شهرستان بابل سبک های مختلفی از کاراته فعالیت دارند.کاراته در شهرستان بابل از ابتدا با سبک کان ذن ریو(به معنی کامل ترین سبک کاراته)شروع شد واکثر اساتید پیشکسوت کاراته این شهر بدوا کاراته را با کان ذن ریو شروع کردند و با ورود سبک های ژاپنی تغییر سبک داده و به سبک های دیگر رفتند .درآن زمان اخذدرجه (دان) در کان ذن ریو بسیارسخت می بود وبا ورود سبک های ژاپنی هرکسی از کان ذن ریو به آن سبک ها می پیوست حداقل یک درجه ارتقاء می گرفت.مثلا اگر فرد کمربند سیاه دان ۱ کان ذن ریو بود و تغییر سبک میداد به کمربند سیاه دان۲ ارتقاء می یافت و شاید این یکی از دلایل تغییر سبک را باعث می شد. دلیل دیگر تغییر سبک اساتید نفوذ ژاپنی ها در فدراسیون جهانی کاراته بود که توانستند  مسابقات کاتا را محدود به چهار سبک خودشان یعنی شوتوکان،شیتوریو ،وادو ریو و گوجوریو نمایند .ولی با المپیکی شدن کاراته این محدودیت قطعا برداشته خواهد شد و جهانیان شاهد قدرت کاراته ایران یعنی کان ذن ریو کاراته در بخش کاتا نیز خواهند بود.در بخش مبارزه سبک کان ذن ریو در مسابقات جهانی و آسیایی و بین المللی سالهای دور قدرت خود را به دنیا نشان داد.و اگر امروز کاراته ایران در دنیا حرفی برای گفتن دارد مرهون زحمات استاد فقید فرهاد وارسته پدر کاراته ایران و مبتکر سبک کان ذن ریو می باشد.ریشه درخت کاراته ایران کان ذن ریو است و به همین دلیل این درخت تناور شده و در جهان خوش می درخشد.(ولی اله بحرینی مربی کان ذن ریو شهرستان بایل)

 

برای ثبت نام و کسب اطلاعات با شماره 09363446323 تماس بگیرید

 

 

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : دوشنبه 26 آذر 1397 زمان : 19:36 بازدید : 101 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

آموزش فنون کیوچهارکمربند نارنجی کاراته کان ذن ریو

آموزش فنون کیوچهار کمربند نارنجی کاراته کان ذن ریو

در این پست فنون و تکنیک های کیو چهار کاراته سبک کان ذن ریو ایران برای علاقمندان و هنرجویان این رشته بصورت تصاویر آموزشی همراه با توضیحات لازم در دسترس قرار گرفته است.با استفاده از تصاویر و توضیحات،براحتی به تکنیک ها و. فنون کاراته تسلط پیدا کنید.در این درجه ،یعنی کیو 4 کاتای پینان نیدان هم برای یادگیری ضروری است که این کاتا را در دسته آموزش کاتاها قرار خواهیم داد.برای دریافت آموزش ها روی ادامه مطلب کلیک کنید

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : شنبه 15 مرداد 1401 زمان : 9:45 بازدید : 2 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

آموزش فنون کیوسه کمربند نارنجی کاراته کان ذن ریو

آموزش فنون کیوسه کمربند نارنجی کاراته کان ذن ریو

در ادامه این پست شما قادر خواهید شد با استفاده از تصاویر و مطالب گفته شده به یادگیری فنون کیو سه نارنجی کاراته کان ذن ریو بپردازید.ولی قبل ازشروع این درجه می بایست به فنون و تکنیک های کیو 1 و کیو2 تسلط داشته باشید.در ادامه به آموزش ها دسترسی خواهید داشت.

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : چهارشنبه 12 مرداد 1401 زمان : 9:28 بازدید : 1 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

آموزش فنون کیودو کمربند سفید کاراته کان ذن ریو

آموزش فنون درجه کیو دو کمربند سفید

دراین پست،تمام تکنیک ها و فنون درجه کمربند سفید کیو دو کان ذن ریو کاراته ایران شامل انواع ایستادن ،ضربات دست و پا و دفاع ها برای علاقمندان بصورت تصویری همراه با توضیحات لازم و ضروری آموزش داده می شود .با کمی دقت و توجه براحتی با این تکنیک ها آشنا شده و قادر به اجرای آنها خواهید شد.برای دریافت آموزش به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 10:51 بازدید : 4 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

آموزش فنون کیو یک کمربند سفید کاراته کان ذن ریو

آموزش کیو یک کمربند سفید کاراته

در این پست آموزش فنون کاراته کان ذن ریو کمربند سفید کیو یک برای علاقمندان در دسترس قرار دارد.براحتی می توانید با استفاده از تصاویر و توالی توضیحات بسادگی به آموزش ها دست یابید.در کمبریند سفید هنرجو با نحوه چهار نوع ایستادن و ضربات مستقیم و دورانی دست و چهار تکنیک دفاعی و دو تکنیک پا را خواهد آموخت.برای دیدن تصاویر آموزشی و جزئیات به ادامه مطلب بروید...

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : یکشنبه 09 مرداد 1401 زمان : 12:14 بازدید : 8 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

دلیل فنی کان ذن ریو بمعنی کامل ترین سبک کاراته

مختصری از دلایل تکاملی بودن سبک کان ذن ریو کاراته

کان ذن ریو تنها سبک کاراته ای است که تکنیک ها و فنون کاراته ای آن مدون شده و بر اساس اصل پیش نیاز استاندارد سازی شده اندوهنرجوی کاراته در بدو  امر میداند که ازکجا باید شروع کند و کار و مراحل یادگیری چیست؟ درحالیکه در سیستم ها وسبک های دیگر حتی مربیان بنا به سلیقه کار با هنرجوی تازه کار را شروع می کنند.بعنوان مثال ازچه زمانی باید مبارزه را شروع کنند یا از چه زمانی باید کاتا را شروع کنند قاعده و قانون مدون و مشخصی ندارند.اما در کان ذن ریو اینگونه نیست ،تا هنرجو به یکسری اصول و فنون تسلط و آگاهی پیدا نکند ورود به بخش دیگر انجام نمیشود اگرچه متاسفانه بعضی از کلاس ها به تبعیت و الگو از دیگران این اصل را ندیده می گیرند اما در کلیت کار،آموزش در کان ذن ریو مرحله به مرحله پیش میرود و هر مرحله پیش نیاز مرحله دیگر خواهد بود

نکته بعدی در خصوص کاتاهای سبک است.متاسفانه بدلیل نفوذ ژاپنی ها در فدراسیون جهانی ،اجرای کاتا در مسابقات را منحصر به چهار سبک کرده اند ولی با المپیکی شدن و شرایط حاضر کاراته بزودی شاهد حضور کاتا روهای کان ذن در مسابقات رسمی خواهیم بود.

کاتاهای کان ذن علیرغم اینکه پیش نیاز یکدیگر هستند اما در شکل اجرا و ریتم کاتاها تفاوت هایی دارند و همین باعث زیبایی  خاص کاتاهای این سبک شده است.در سبک های ژاپنی ریتم کاتاها تا حدود زیادی با یکدیگر شباهت دارند اما در کان ذن اینگونه نیست.مثلا در یک کاتا شوریته بر ناهاته غالب است و درکاتای بعدی کلا سیستم توماریته حاکم میشود و همین باعث شده هارمونی کاتاهای کان ذن برای بیننده کسالت بار نخواهد شد.

تنها سبکی که بونکاهایش یک مبارزه وافعی را به نمایش میگذارد کان ذن است.بدلیل دفاع و حمله در انبوسن ها(مسیر ها و جهت کاتا) بونکای واقعی تری نسبت به سبک های ژاپنی بنمایش در خواهد آورد و تمرین کاتاهای کان ذن در اصل بصورت واقعی تمریناتی برای یک مبارزه واقعی می باشند.

نظرات (0) تاریخ : یکشنبه 09 مرداد 1401 زمان : 10:20 بازدید : 2 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

سرگذشت دوران زندگی کاراته ای استاد مرتضی کاتوزیان هنرمند و اولین کمربند مشکی ایران از سبک کان ذن ریو

خلاصه زندگینامه دوران کاراته استاد کاتوزیان هنرمند نقاش معاصر

پس از 11 سال درحالی که طی سه سال و نیم دان دو گرفته بودم و هرگز از تمرین کردن و تعلیم شاگردان و خدمت به کاراته و دفاع از حیثیت آن شانه خالی نکرده بودم با خاطری آزرده و جانی آسوده با همان درجه صحنه را برای همیشه ترک کردم.
دیگر به هیچ «دوجو»یی نرفتم و لباس کاراته نپوشیدم تا 18 سال بعد که پسرم طاهر را برای تعلیم گرفتن به کلاس آقای جمشید سلیمی بردم و او با رویی خوش و رفتاری جوانمردانه از ما استقبال کرد و یکبار هم به کلاس پهلوان دوست داشتنی و غیرتمند کاراته ایران برادر عزیزم آقای محمود آرین خو رفتم(رئیس انجمن کان ذن ریو ایران) که با گرمی از من استقبال و مثل همیشه با محبت هایش مرا شرمسار ساخت.
در سال های بعد از 52 با کان ذن ریو همکاری نکردم ولی هیچکس با هیچ وعده ای نتوانست مرا وادار به تغییر سبک و ایستادگی در مقابل دوستان عزیزم که به کان ذن ریو وفادار بودند قرار دهد.
هیچ گلدان، مدال و یادبودی ندارم جز یک ساک  کهنه که در آن یک «لباس كاراته» قدیمی؛ یک کمربند سیاه رنگ و رورفته و یک طناب و یک لثه محافظ دندان ویک حوله قدیمی و یک سربند در آن نگهداری می شود.

برای خواندن این زندگینامه زیبا و شوق برانگیز به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : چهارشنبه 05 مرداد 1401 زمان : 7:3 بازدید : 15 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

دلیل فلسفی سبک کان ذن ریو کاراته ایران بمعنی کاملترین سبک

فلسفه مبارزه در سبک کان ذن ریو

هر سبک و سیستم کاراته دارای فلسفه ای مختص بخود در روش مبارزه دارد.کان ذن ریو کاراته دارای اختصاصی ترین فلسفه در روش مبارزه و تمرینات است و به همین دلیل بسیار متمایز از سیستم ها و سبک های کاراته ژاپن گردیده است .و شاید و حتما یکی از مهمترین دلیلی که در کاراته ژاپن نام کان ذن ریو بمعنی کاملترین روش مورد پذیرش واقع گردید همین باشد.

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 28 تير 1401 زمان : 11:30 بازدید : 11 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

پذیرش کان ذن ریو بعنوان کامل ترین سبک در انجمن کاراته ژاپن

کان ذن ریو( به معنی روش کامل و درحال تکامل)

کان ذن ریو همانطوریکه در قبل گفتیم بمعنی کامل ترین سبک کاراته شناخته شده است و مهم اینجاست که نام این سبک بمعنی کان ذن ریو مورد تایید کاراته ژاپن نیز قرار گرفته و در شجره نامه کاراته دنیا در اکیناوای ژاپن ثبت شده است.شاید در ذهن خواننده این مطلب تداعی شود چرا و به چه دلیل کان ذن ریو بعنوان کامل ترین سبک مورد پذیرش قرار گرفت؟ برای پاسخ چندین دلیل می توان ذکر کرد اما بنظر بنده دو دلیل اصلی قابل ذکر است :

اول: دلیل فلسفی

دوم: دلیل فنی

دلیل فلسفی کامل بودن سبک کان ذن ریو

سبک های رزمی در مبارزه متکی به دلایل فلسفی خودشان هستند بالاحص در کاراته. اصول مبارزه بر مبانی ایی استوار است که به چند مورد اکتفا میشود..

نظرات (0) تاریخ : یکشنبه 29 خرداد 1401 زمان : 8:26 بازدید : 2 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

ویژگیها و سیستم منحصر بفرد کاراته سبک کان ذن ریو

سیستم منحصر بفرد کان ذن ریو کاراته

قبل از آنکه بخواهیم مستقیم به سیستم  و فلسفه کاراته کان ذن ریو ایران بپردازیم بدوا ضروریست تا نگاهی کوتاه به سیستم های فلسفی کاراته ژاپن داشته باشیم و در ادامه با نگاهی تطبیقی علت منحصر بفرد بودن سیستم و مکتب کان ذن ریو کاراته را تبیین نمائیم.

تقسیم بندی فلسفی سبک های ژاپنی

سبک های کاراته زیادی در ژاپن وجود دارند اما فدراسیون جهانی کاراته در یک تقسیم بندی چهار سبک را بعنوان نماینده اصلی سبک های کاراته معرفی کرده است و این معرفی به معنی نفی دیگر سبک ها نیست.بلکه فقط در مسابقات رسمی کاتا ازکاتاهای این چهار سبک می توان اجرا کرد چهار سبک شامل شوتوکان،شیتورریو،گوجوریو،وادو ریو می باشند.

هرکدام از سبک های فوق بنا به خاستگاه جغرافیایی شان نماینده یک سیستم هستند.مناطق جغرافیایی که این سبک ها از آن نشات گرفته اند سه منطقه،شوری،ناها،توماری،می باشند.

شوری مربوط به منطقه دشت،ناها مناطق ساحلی،توماری مناطق کوهستانی.

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : دوشنبه 14 تير 1400 زمان : 8:13 بازدید : 23 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 26
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 35
 • بازدید ماه : 106
 • بازدید سال : 738
 • بازدید کلی : 1,727