loading...

باشگاه کاراته شهرستان بابل

معرفی و آموزش کامل ترین سبک کاراته شهرستان بابل(تماس 09363446323)

آموزش فنون کیو یک کمربند سفید کاراته کان ذن ریو

آموزش کیو یک کمربند سفید کاراته

در این پست آموزش فنون کاراته کان ذن ریو کمربند سفید کیو یک برای علاقمندان در دسترس قرار دارد.براحتی می توانید با استفاده از تصاویر و توالی توضیحات بسادگی به آموزش ها دست یابید.در کمبریند سفید هنرجو با نحوه چهار نوع ایستادن و ضربات مستقیم و دورانی دست و چهار تکنیک دفاعی و دو تکنیک پا را خواهد آموخت.برای دیدن تصاویر آموزشی و جزئیات به ادامه مطلب بروید...

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : یکشنبه 09 مرداد 1401 زمان : 12:14 بازدید : 8 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

دلیل فنی کان ذن ریو بمعنی کامل ترین سبک کاراته

مختصری از دلایل تکاملی بودن سبک کان ذن ریو کاراته

کان ذن ریو تنها سبک کاراته ای است که تکنیک ها و فنون کاراته ای آن مدون شده و بر اساس اصل پیش نیاز استاندارد سازی شده اندوهنرجوی کاراته در بدو  امر میداند که ازکجا باید شروع کند و کار و مراحل یادگیری چیست؟ درحالیکه در سیستم ها وسبک های دیگر حتی مربیان بنا به سلیقه کار با هنرجوی تازه کار را شروع می کنند.بعنوان مثال ازچه زمانی باید مبارزه را شروع کنند یا از چه زمانی باید کاتا را شروع کنند قاعده و قانون مدون و مشخصی ندارند.اما در کان ذن ریو اینگونه نیست ،تا هنرجو به یکسری اصول و فنون تسلط و آگاهی پیدا نکند ورود به بخش دیگر انجام نمیشود اگرچه متاسفانه بعضی از کلاس ها به تبعیت و الگو از دیگران این اصل را ندیده می گیرند اما در کلیت کار،آموزش در کان ذن ریو مرحله به مرحله پیش میرود و هر مرحله پیش نیاز مرحله دیگر خواهد بود

نکته بعدی در خصوص کاتاهای سبک است.متاسفانه بدلیل نفوذ ژاپنی ها در فدراسیون جهانی ،اجرای کاتا در مسابقات را منحصر به چهار سبک کرده اند ولی با المپیکی شدن و شرایط حاضر کاراته بزودی شاهد حضور کاتا روهای کان ذن در مسابقات رسمی خواهیم بود.

کاتاهای کان ذن علیرغم اینکه پیش نیاز یکدیگر هستند اما در شکل اجرا و ریتم کاتاها تفاوت هایی دارند و همین باعث زیبایی  خاص کاتاهای این سبک شده است.در سبک های ژاپنی ریتم کاتاها تا حدود زیادی با یکدیگر شباهت دارند اما در کان ذن اینگونه نیست.مثلا در یک کاتا شوریته بر ناهاته غالب است و درکاتای بعدی کلا سیستم توماریته حاکم میشود و همین باعث شده هارمونی کاتاهای کان ذن برای بیننده کسالت بار نخواهد شد.

تنها سبکی که بونکاهایش یک مبارزه وافعی را به نمایش میگذارد کان ذن است.بدلیل دفاع و حمله در انبوسن ها(مسیر ها و جهت کاتا) بونکای واقعی تری نسبت به سبک های ژاپنی بنمایش در خواهد آورد و تمرین کاتاهای کان ذن در اصل بصورت واقعی تمریناتی برای یک مبارزه واقعی می باشند.

نظرات (0) تاریخ : یکشنبه 09 مرداد 1401 زمان : 10:20 بازدید : 1 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

سرگذشت دوران زندگی کاراته ای استاد مرتضی کاتوزیان هنرمند و اولین کمربند مشکی ایران از سبک کان ذن ریو

خلاصه زندگینامه دوران کاراته استاد کاتوزیان هنرمند نقاش معاصر

پس از 11 سال درحالی که طی سه سال و نیم دان دو گرفته بودم و هرگز از تمرین کردن و تعلیم شاگردان و خدمت به کاراته و دفاع از حیثیت آن شانه خالی نکرده بودم با خاطری آزرده و جانی آسوده با همان درجه صحنه را برای همیشه ترک کردم.
دیگر به هیچ «دوجو»یی نرفتم و لباس کاراته نپوشیدم تا 18 سال بعد که پسرم طاهر را برای تعلیم گرفتن به کلاس آقای جمشید سلیمی بردم و او با رویی خوش و رفتاری جوانمردانه از ما استقبال کرد و یکبار هم به کلاس پهلوان دوست داشتنی و غیرتمند کاراته ایران برادر عزیزم آقای محمود آرین خو رفتم(رئیس انجمن کان ذن ریو ایران) که با گرمی از من استقبال و مثل همیشه با محبت هایش مرا شرمسار ساخت.
در سال های بعد از 52 با کان ذن ریو همکاری نکردم ولی هیچکس با هیچ وعده ای نتوانست مرا وادار به تغییر سبک و ایستادگی در مقابل دوستان عزیزم که به کان ذن ریو وفادار بودند قرار دهد.
هیچ گلدان، مدال و یادبودی ندارم جز یک ساک  کهنه که در آن یک «لباس كاراته» قدیمی؛ یک کمربند سیاه رنگ و رورفته و یک طناب و یک لثه محافظ دندان ویک حوله قدیمی و یک سربند در آن نگهداری می شود.

برای خواندن این زندگینامه زیبا و شوق برانگیز به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : چهارشنبه 05 مرداد 1401 زمان : 7:3 بازدید : 14 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

دلیل فلسفی سبک کان ذن ریو کاراته ایران بمعنی کاملترین سبک

فلسفه مبارزه در سبک کان ذن ریو

هر سبک و سیستم کاراته دارای فلسفه ای مختص بخود در روش مبارزه دارد.کان ذن ریو کاراته دارای اختصاصی ترین فلسفه در روش مبارزه و تمرینات است و به همین دلیل بسیار متمایز از سیستم ها و سبک های کاراته ژاپن گردیده است .و شاید و حتما یکی از مهمترین دلیلی که در کاراته ژاپن نام کان ذن ریو بمعنی کاملترین روش مورد پذیرش واقع گردید همین باشد.

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 28 تير 1401 زمان : 11:30 بازدید : 10 نویسنده : ولی اله بحرینی .شماره تماس: 0936344632

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 16
 • باردید دیروز : 2
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 25
 • بازدید ماه : 96
 • بازدید سال : 728
 • بازدید کلی : 1,717